Daňové priznanie k dani z nehnuteľnosti – byt – tlačivo

Kúpili alebo predali  ste minulý rok byt? Do vypršania termínu na podanie daňového priznania k dani z nehnuteľnosti zostáva niekoľko dní.

Aké tlačivo treba vyplniť ak ste predali alebo kúpili byt? Kde ho nájdete?

Na stránke Ministerstva financií SR sú aktuálne tlačivá k rôznym daniam. Pri podaní daňového priznania k dani z nehnuteľnosti po kúpe / predaji bytu však stačí len pár strán z mnohých.

Pripravili sme pre vás len tie, ktoré potrebujete po kúpe / predaji bytu:

Priznanie k dani z nehnuteľnosti – byt (platné od 1.1.2015)

Potvrdenie o podaní priznania k dani z nehnuteľnosti (platné od 1.1.2015)

Návod ako správne vyplniť daňové priznanie si môžete stiahnuť tu:

Poučenie na vyplnenie priznania (platné od 1.1.2015)

Vyplnené tlačivo podajte príslušnému orgánu v obci polohy konkrétnej nehnuteľnosti. Podstatné je umiestnenie bytu a nie váš trvalý pobyt či miesto podnikania.

Ako prílohu môžu chcieť aj rozhodnutie o povolení vkladu do katastra nehnuteľností alebo aktuálny list vlastníctva. Stačí kópia, ktorú si môžete vytvoriť a stiahnúť z Katastrálneho portálu.

Ak ste predali alebo kúpili inú nehnuteľnosť, tak všetky potrebné tlačivá k daňovému priznaniu nájdete na stránke Ministerstva financií.

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho s priateľmi.

Autor: Radoslav Kováčik / konateľ realitnej kancelárie FINREA s.r.o. – www.finrea.sk

 

 

 

 

Komentáre
 • Povedali o nás

  Pán Kováčik dokázal takmer neskutočné, do 30 hodín od zverejnenia inzerátu sa mi ozval kupujúci na rodinný dom, že ho berie okamžite, priateľka tam už vtedy chcela zostať bývať. Do 11 dní som sa vysťahoval. Ináč profesionálne spracované video obhliadky a nafotené detaily v dome.
  Video sa nesmierne páčilo okoliu. Vrele odporúčam realitnú kanceláriu FINREA ak zamýšľate predať nehnuteľnosť.
  PhDr. Miroslav Šimulčík, Lokca

  Ponuka pána Kováčika nás zaujala hneď na prvý pohľad. Videoobhliadka bola na vysokej úrovni ako aj osobná obhliadka a jednanie.
  Na všetky naše otázky sme ihneď dostali odpovede. Neváhali sme ani minútu.
  V Stredu ráno som inzerát našla, poobede sme boli na obhliadke a v Piatok som už mala kľúče doma :) Obchod prebiehal od prvého až do posledného dňa tak, aby boli spokojné všetky strany. Želáme veľa rovnako spokojných klientov. ;)
  Zuzana Hubová, Dolný Kubín

 • Chcem užitočné informácie ZDARMA