6.7. 2018

Predané? Tam to nekončí…

Dôležitosť popredajného servisu. Predaj a kúpa nehnuteľnosti je pre väčšinu ľudí stresujúcou skúsenosťou. Jedná sa o veľkú (pre mnohých životnú) investíciu, ktorá prináša viaceré riziká. Dobrá realitná kancelária ich však dokáže eliminovať a jej výber by ste preto v žiadnom prípade nemali podceňovať. Ako však nájsť tu správnu? Jedným z významných ukazovateľov spoľahlivosti je popredajný servis....

25.5. 2017

Akú formu spolupráce s realitkou vybrať pre úspešný predaj nehnuteľnosti?

V dnešnej dobe kedy sme z každej strany doslova bombardovaný informáciami typu kto koho kedy okradol alebo podviedol sa môže zdať krok zveriť svoju nehnuteľnosť len jednej realitnej kancelárií vo forme exkluzívnej zmluvy ako veľmi riskantný a nerozumný. Pýtate sa prečo by som to mal robiť? Veď tým že predaj svojej nehnuteľnosti zverím viacerým realitným kanceláriám nič nestratím....

6.8. 2016

Ako predať byt a správne nastavenou cenou získať tisíce euro navyše

Správne nastavenou cenou pri predaji bytu môžete získať tisíce euro navyše. Zistite ako na to.

Daňové priznanie k dani z nehnuteľnosti
18.1. 2016

Daňové priznanie k dani z nehnuteľnosti – byt – tlačivo

Aké tlačivo treba vyplniť ak ste predali alebo kúpili byt? Kde ho nájdete? Pripravili sme pre vás len tie, ktoré potrebujete po kúpe / predaji bytu.

19.5. 2015

Ako ušetriť tisíce správnou obhliadkou pri kúpe nehnuteľnosti

Čo by ste si teda mali všímať a čo by ste mali robiť pri obhliadke??? Tu nájdete tipy ako neprísť o tisíce kúpou zlej nehnuteľnosti.

predaj nehnuteľnosti
1.4. 2015

3 kroky k úspešnému predaju nehnuteľnosti

Ak chcete aby ste za vašu nehnuteľnosť dostali čo najviac a predali ju rýchlo tak je nutné aby ste ju pripravili na predaj a správne ju prezentovali. Ako na to?

30.3. 2015

Hypotéka pre mladých do 35 rokov bude od apríla najdostupnejšia

Dnes je priemerná úroková sadza na hypotékach na úrovni 2,5 %. V prípade hypotéky so štátnym príspevkom pre mladých môžete mať na prvých 5 rokov úrok od 0 %. Za akých podmienok sa k takto výhodnému úveru dostanete?

17.3. 2015

Dokladovanie príjmu pre účely štátnej podpory

Žiadate hypotéku so štátnym príspevkom pre mladých? Ako vydokladujete príjem za predchádzajúci rok pri žiadosti o hypotéku so štátnym príspevkom pre mladých? Akú hranicu hrubého príjmu nesmiete prekročiť?

9.3. 2015

Čo musíte vedieť predtým ako sa pustíte do predaja vašej nehnuteľnosti

Čo môžete stratiť pri neexkluzívnej forme spolupráce a ako sa tomu vyhnúť? Čo naopak získate pri exkluzívnej zmluve a spolupráci s profesionálnym maklérom?

4.3. 2015

Ako predať nehnuteľnosť v zime a zvýšiť jej predajný potenciál?

Zima je všeobecne považovaná za najhoršie obdobie v ktorom môžete svoj dom ponúkať. Pokiaľ ste sa z rôznych dôvodov rozhodli predávať svoj dom aj v tomto období, máme pre vás niekoľko tipov ako na to.