Predaj nehnuteľnosti v pôvodnom stave

Zdá sa vám to ako ťažký oriešok? „Však nech si to už urobí kto chce ako chce, ja s tým nič robiť nejdem.” Prečo ale nedať kupujúcim predstavu keď väčšina ľudí ju nemá natoľko vyšperkovanú aby videli potenciál v 20 ročnej nehnuteľnosti v pôvodnom stave?

Kupujúci vždy budú ochotní zaplatiť za to, v čom uvidia hodnotu. Nielen aktuálnu ale aj budúcu. Práve preto ak máte nehnuteľnosť v pôvodnom stave, ťažšie oslovíte kupujúcich ak nespravíte nič. Je viac ako potrebné sa preto zamerať na budúcu hodnotu.

Krok 1 – Vysťahovať, odpratať, odosobniť jednoducho pripraviť

Toto by ste mali urobiť vždy, nech je nehnuteľnosť v akomkoľvek stave. Záleží len na tom, či v nehnuteľnosti ešte bývate alebo nie. Mení sa len spôsob prípravy ale princíp ostáva rovnaký.

Vo vašom prípade – a verte že vás to neminie – všetko vysťahujte. Pomôžete si ak na stenách nebudú:

  • obrázky svätých ktoré síce majú pre mnohých význam ale sami uznáte že k obchodu nepatria
  • v izbách masívny dobový nábytok vhodný do múzea
  • ďalšie zbytočnosti, ktoré ešte pamätajú inú dobu

Ako pripraviť nehnuteľnosť a získať tak viac peňazí z predaja si prečítajte TU.

Krok 2 – Vizualizácie

Keďže už viete že väčšina ľudí si nevie dostatočne vizualizovať priestor, uľahčite im to. Pripravte vizualizácie toho, ako by nehnuteľnosť mohla vyzerať. Nielenže ukážete nehnuteľnosť v novej a atraktívnej perspektíve ale v rámci možností môžete pracovať aj so zmenou dispozície.

Zrazu sa tak byt alebo dom premení v modernú, vzdušnú a zaujímavú nehnuteľnosť hodnú 21. storočia.

Presne tak to videl aj kupujúci, ktorý nášmu maklérovi povedal, že sa rozhodol pre kúpu práve na základe vizualizácií. V jeho prípade sa mu páčilo že z dobre riešeného 2 izbového bytu sa dá spraviť menší ale za to moderný trojizbák, ktorý bude vyhovovať jeho potrebám.

Paráda, tak to stálo za to aj ja to chcem ale ako si mám vizualizácie zabezpečiť keď netuším ako na to?

Dnes je mnoho programov, ktorých základné verzie sú aj zadarmo. Ak sa s tým ale z akéhokoľvek dôvodu nechcete trápiť potom je tu jednoduchší spôsob.

Zavolajte a pripravíme prezentáciu vašej nehnuteľnosti tak, aby ste ju predali rýchlo a za čo najviac aj vďaka vizualizácií.

Komentáre